KONTAKTY

Stello-Trade s.r.o
Vlastenecké námestie 7
85101 Bratislava
tel: +421 903 345 617
napíšte nám
jaroslav.stellmach@kavicka.com
Ičo:46 116 168

ANKETA


TETLEY

Tetley

Firma Tetley je druhým najväčším producentom porciovaného čaju na svete a na produkciu čaju sa špecializuje už 170 rokov. História firmy siaha do roku 1837, kedy sa anglickí podnikatelia, bratia Joseph a Edward Tetley, rozhodli pripojiť čaj k svojmu sortimentu predávaného tovaru. O štvrť storočia neskôr už samostatne Joseph Tetley založil novú spoločnosť „Joseph Tetley and Co.” Už po dvadsiatich rokoch bola jeho spoločnosť nielen dodávateľom, ale taktiež producentom veľa druhov čaju.
V súčasnosti sú čaje Tetley rozšírené vo viac ako 30 krajinách sveta, medzi inými v Kanade, Austrálii, USA, Francúzsku, Švajčiarsku a Rusku. Tetley stále rozvíja svoju činnosť uvádzaním svojich produktov na nové trhy.

Pozícia Tetley vo svete

  • Tata Tetley je druhou najväčšou čajovou firmou
  • Tetley je lídrom na trhu porciovaných čajov v Anglicku (22 % podiel na trhu)
  • Tetley je lídrom na trhu v Kanade (35 % podiel na trhu)
  • Tetley je na druhom až treťom mieste v Austrálii, Francúzsku a USA

Dnes je Tetley súčasťou skupiny Tata Tea, druhej najväčšej čajovej spoločnosti na svete. Tetley presadila masové používanie čajových vrecúšok v Európe. Okrúhly čajový sáčok vymysleli v Tetley. Tetley nakupuje čaj v 35 krajinách sveta zo zhruba 10 000 čajových plantáží. V Británii i po celom svete pracuje pre Tetley 1000 ľudí, vrátane vyhlásených expertov na ochutnávanie čaju, ktorých tréning trvá 5 rokov. Ročne v Tetley vyrobí 18 miliárd čajových vrecúšok, dosť na to, aby dvadsaťkrát obtočili zem.MDIxZmEyZj